Posuvné dveře HS PORTÁL

Velké prosklené plochy směrem ke slunci a propojení obytné části domu se zahradou jsou u moderní výstavby standardem.

HS PORTÁL – MODERNÍ ŘEŠENÍ POSUVNÝCH DVEŘÍ

Velké prosklené plochy směrem ke slunci a propojení obytné části domu se zahradou jsou u moderní výstavby standardem. Funkčně a esteticky nejvhodnějším řešením jsou dřevěné a dřevohliníkové zdvižně posuvné dveře – HS Portál. Tento systém si poradí s plochami do 12m šířky a přitom posuvné dveře do 400 kg se pohybují tak lehce, že je dokáží ovládat i vaše děti. Díky mnoha inovativním prvkům, jako tlumiče dovírání, elektrické pohony, bezbariérové prahy apod. je jejich funkce ještě komfortnější.

Speciální posuvné stěny HS Portál jsou konstrukčně zcela odlišné od standardních posuvných dveří. Sestavu tvoří masivní hlubší rám, do něhož jsou speciálním systémem s odsuvně zdvižným kováním osazeny posuvné a pevné části. Posuvná křídla jsou umístěna v jiné rovině než pevné prvky. Manipulace s posuvnými křídly je pohodlná a snadná – jednoduchým pohybem kliky je křídlo nadzvednuto a lze ho pak snadno odsunout. Váha z posouvaného křídla je přenášena přímo do prahu, proto tento systém umožňuje použití mnohem větších křídel než standardně používaná provedení posuvných dveří. Spodní část tvoří snížený hliníkový práh, který je z větší části zasazený pod čistou podlahou a pouze 5 mm nad čistou podlahou.

HS portály vyrábíme ve dvou základních provedeních. HS portál CLASSIC má fixní část tvořenou standardním dřevěným rámem. Typy SKY a SKY PLUS mají fixní část bezrámovou pro co největší prostup světla a ničím nerušený výhled.